جستجو
درباره ما

این وبسایت توسط تعدادی از متخصصین برجستۀ کشور از فارع التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و تهران با هدف ارائۀ خدمات علمی و آموزشی به دانشجویان رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی و ارتقاء کیفیت کارهای علمی و پژوهشی ایشان و تقویت ارتباطات علمی بین اساتید و دانشجویان این رشته در دانشگاههای کشور راه اندازی شده است. متخصصین این وبسایت بر کلیۀ محتواهای ارائه شده مخصوصاً صحت و سقم مطالب آموزشی و مشاوره ای و برنامه ها و کدهای کامپیوتری محاسبات عددی و CFD و … نظارت دارند. اطلاعات علمی و منابع درسی و آموزشی در این وبسایت توسط همین متخصصین تراز اول کشور تهیه و تدوین شده و یا توسط ایشان مورد تأیید قرار گرفته است. این وبسایت حاوی اطلاعات و مطالب کمک آموزشی چند رسانه‌ای هم می‌باشد تا درک مفاهیم پایه و توانایی حل مسائل در دروس مختلف را در دانشجویان ارتقاء بخشد. محتوای علمی این سایت بطور مداوم بروزرسانی می‌شود و دانشجویان و اساتید و سایر کاربران محترم می‌توانند با عضویت در این وبسایت از جدیدترین منابع و مطالب علمی در رشته مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات) یا گرایش تبدیل انرژی آگاه شوند.

مهندسی مکانیک یکی از جذابترین و کاربردی‌ترین رشته‌های مهندسی است و دانشجویان این رشته یکی از خلاق‌ترین و مؤثرترین افراد در پیشرفت و توسعۀ صنایع مختلف هستند.

            گرایش حرارت و سیالات در مقطع کارشناسی و گرایش تبدیل انرژی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا از جمله گرایشهای مهم و کاربردی رشتۀ مهندسی مکانیک می‌باشند. به دلیل دروس سنگین و پیچیدۀ این گرایشها مانند ریاضیات مهندسی (معمولی و پیشرفته)، مکانیک سیالات 1 و 2 و پیشرفته، انتقال حرارت 1 و 2 و پیشرفته و ترمودینامیک 1 و 2 و پیشرفته و غیره، معمولاً دانشجویانی که از نظر مفاهیم پایه در ریاضی و فیزیک ضعیفتر از بقیه هستند دچار مشکلات متعدد در حل مسائل و یادگیری مفاهیم پایه شده و نمی‌توانند در گذراندن دروس در دانشگاه و یا در بکارگیری مفاهیم تئوری در صنعت چندان موفق عمل نمایند. برای حل این مشکل، مطالعۀ کتب و مقالات کمک آموزشی و استفاده از آموزشهای چندرسانه‌ای بعنوان یک روش مؤثر برای کمک به این دسته از دانشجویان در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته و وبسایت حاضر نیز با هدف تسهیل دستیابی این دانشجویان به مجموعه‌های مفیدی از مطالب کمک آموزشی راه اندازی شده است. اگرچه که دانشجویان قویتر هم ممکن است در بعضی دروس نیاز به حل تمرین بیشتر یا گرفتن مشاوره از اساتید متخصص داشته باشند. وبسایت حاضر تلاش دارد تا ارتباط دانشجویان با مشاوران و متخصصین حرفه‌ای را از طرق مختلف از قبیل پرسش و پاسخ الکترونیک یا از طریق شبکه‌های اجتماعی فراهم آورد و پیشرفت علمی کشور را در رشته تبدیل انرژی تسریع نماید.   

            طبیعتاً تلاش متخصصین و طراحان این وبسایت در گرداوری و تنظیم و نحوۀ ارائۀ مطالب کمک آموزشی مستلزم تلاش و کوشش شبانه روزی و صرف هزینه‌های متعدد و سنگین طی سالهای متمادی تحصیل و تدریس بوده است اما با این وجود سعی شده قیمتهای پیشنهادی برای مطالب کمک آموزشی در این وبسایت در حد منطقی و معقول باشد تا طیف وسیعی از دانشجویان بتوانند از آنها بهره‌مند گردند. محتواهایی رایگان هم جهت استفاده عموم کاربران علاقمند در این وبسایت وجود دارد. لذا استدعا داریم ضمن رعایت قانون کپی رایت از هرگونه کپی کردن مطالب بین دوستان و دانشجویان دیگر خودداری فرمایید تا با پشتوانه حمایت شما بتوانیم محتوای سایت را بهتر و بیشتر ارتقاء دهیم.

            از جمله بخشهای بسیار جذاب این وبسایت، فیلمها و انیمیشنهای آموزشی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) و کدهای کامپیوتری مربوطه برای آشنایی دانشجویان با پدیده‌های مختلف در جریان سیال و انتقال حرارت و انتقال جرم می‌باشد. گروه متخصصین ما پاسخگوی هرگونه سؤال شما خواهند بود.    

            شما می‌توانید برای دریافت مشاوره جهت کار با کدهای کامپیوتری این وبسایت، حل مسائل پیچیده و متنوع دروس، تعریف پروژه، ویرایش مقاله، ترجمه تخصصی و غیره به منوهای مربوطه در سایت مراجعه نموده و درخواست خود را ارسال فرمایید. متخصصین ما در اسرع وقت موضوع را بررسی و زمان و هزینه انجام آنرا از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌نمایند. در صورت موافقت شما، مبلغ هزینه را از طریق درگاه الکترونیکی آنلاین پرداخت می‌نمایید و متخصصین ما اطلاعات مورد نظر شما را در موعد مقرر برای شما ارسال می‌نمایند. از آنجا که کلیۀ مکاتبات شما و متخصصین ما در وبسایت ثبت و نگهداری می‌شود، در صورت عدم رضایت از پاسخ دریافتی هزینۀ شما بطور کامل مسترد خواهد شد.  

            در این وبسایت امکان معرفی اساتید با تجربه و علاقمند برای تدریس خصوصی در منزل یا تدریس آنلاین به دانشجویان علاقمند و امکان برگزاری انواع آزمون آنلاین و غیر آنلاین نیز دیده شده است.